Kde bolo tam bolo... Bola raz jedna malá papillonka. A tá sa dostala až k nám domov, je to náš miláčik. Ale ako to vlastne celé začalo? Odmalička som veľmi túžila po psíkovi, no ako sa hovorí, nie vždy to čo chceme môžeme aj mať. Až sa konečne naskytla príležitosť doniesť si domov psíka. Pôvodne som uvažovala nad havkom z útulku, neskôr som sa rozhodovala medzi dvomi plemenami, ktoré mi nesmierne učarovali, a to papillonom a šeltiou. Obe sú to veľmi inteligentné, hravé, pozorné a energické psíky, takže rozhodovanie nebolo ľahké. Nakoniec som si domov priniesla dvojmesačné šteniatko papillonej sučky Francois de Pompadour od úžasnej chovateľky, ktorej toho za veľa vďačíme :)

Všetci sme havinu neskôr začali volať skrátene Fani, resp. Fany, alebo Funny (kedže je to taký náš malý večne pobláznený jaško :)) V skutočnosti má však oveľa viac mien, z ktorých moje najobľúbenejšie je Kačička :D Fany si hneď každý zamiloval a teraz si už nevieme život bez nej ani predstaviť. Ovláda základnú poslušnosť a výcvik ju veľmi baví, berie ho ako hru a neustále po mne pokukuje, že kedy len bude ďalší povel. Miluje aportovanie, beh a dlhé túry v horách. Je na nás neuveriteľne naviazaná, všade kde sa pohneme nás sleduje a spinká najradšej čo najtesnejšie pritisknutá k človeku. V minulosti sme sa spolu venovali aj agility. Absolvovali sme jednu medzinárodnú a jednu klubovú výstavu a bonitáciu.

Keďže psy milujem a chcem sa im venovať celý život, rada by som si v budúcnosti zaobstarala aj šeltiu, s ktorou by som sa chcela aktívne venovať agility a paseniu. Tiež by som si chcela spraviť kurz jazdy na koni. Ako veľký idealista s hlavou neustále v oblakoch veľmi rada čítam beletriu, preto ma môžete nájsť aj na Databáze kníh. Venujem sa tiež kresbe, digitálnej maľbe a foteniu, moje práce si môžete pozrieť na stránke DeviantArt a Flickr.  Keď sa nájde čas, venujem sa aj písaniu, moje texty nájdete na tejto podstránke. Môj profesný profil je dostupný na ResearchGate.